:.:.: Malatya Organik Tarım :.:.:


     Malatya Organik Tarım Ürünleri San. ve Tic. A.Ş (Mortarım ) 2005 yılında  kurulmuştur. 1.171 dekar arazi alınarak ilk aşamada genellikle kayısı fidanı dikimine gidilmiştir. Süreç içerisinde yer bitkileri yetiştirilmesi ve süt hayvancılığına da geçilmiştir. Son olarak 2009 yılında 1.150 dekar arazide ilave edilerek, dikilen fidan sayısı 15.000 adede, arazi büyüklüğü 2.300 dekara (230 hektar) çıkarılmıştır. Şirketimiz, organik tarım geçiş sürecini başarılı bir şekilde tamamlamış ve % 100 organik üretime geçmiştir.

     Mortarım A.Ş., sözleşmeli arıcılar ile birlikte organik karakovan petek balı üretimi de yapmaktadır. Mortarım A.Ş. üretmiş olduğu kendi ürünlerinin ve sözleşmeli çiftçilerden temin edilecek diğer ürünlerin sağlıklı ve hijyenik bir şekilde muhafaza edilebilmesi için Soğuk Hava Deposu inşa etmiş ve faaliyete geçirmiştir.Ayrıca gün kurusu kayısının üretiminden tüketimine kadar tüm aşamalarının güvenli ve sağlıklı bir şekilde olması için Kayısı İşleme Tesisi kurmuştur.

     Çiftliğimiz, organik sertifika kuruluşu Ekotar Kontrol ve Sertifikasyon Kuruluşu tarafından sertifikalandırılmış olup, bu kuruluş tarafından düzenli olarak denetlenmektedir. Organik tarım esasları doğrultusunda, çiftliğimizdeki üretimin her aşamasında, kimyasal gübre, ilaç, hormon ve genetiği ile oynanmış tohum kullanılmamaktadır.

     Şirketimiz, gerek kendi ürettiği ürünlerinin ve gerekse Türkiye’nin diğer bölgelerinde yapılan organik tarım ürünlerinin tüketiciye ulaştırılması için Malatya Merkez de 2007 yılında Malatya Organik Marketi faaliyete geçirmiştir. Mortarım A.Ş., en kaliteli, organik bitkisel ve hayvansal ürünleri üretmeyi ve çok geniş bir kitlenin bu sağlıklı ürünlerden faydalanmasını kendisine ilke edinmiştir.


Malatya Organik Tarım Ürünleri  San. Tic. A.Ş